در حال بارگزاری ...

مهم ترین موارد در اعتماد سازی کاربران

اعتماد سازی یک روند طولانی است، شما به عنوان مدیر سایت باید موارد بسیاری را در نظر داشته باشید تا با گذشت زمان اعتماد کاربران را جلب کنید. شما در ابتدا راه ملتزم به انجام چنین اموری هستید، بعد از گذشت زمان، در بین کاربران محبوب خواهید شد و مشتریان وفاداری خواهید داشت که هر کدام برای شما چندین مشتری را جذب خواهند کرد. شما روی کار خود تمرکز کنید، خدمات خوبی ارائه دهید و مطمئن باشید که نتیجه صداقت و تلاشتان را خواهید دید.

 

  • ایجاد تعامل با کاربران

برای تعامل بیشتر با کاربران شما نیاز دارید به صورت پیوسته روی سایت فعالیت کنید تا مخاطب شما را در ذهن خود داشته باشد. در نظر داشته باشید که موثرترین راه برقراری تعامل به چالش کشیدن مخاطب است. با پرسیدن سوالاتی که مخاطب تمایل دارد به آنها پاسخ دهد. راه هایی برای ارتباط مستقیم داشته باشید مانند چت آنلاین، این کار باعث میشود که مخاطب حس نزدیک تری به شما داشته باشد. در این مورد حتما توجه داشته باشید که باید سریعا پاسخ کاربر را بدهید، در غیر این صورت چت آنلاین یک امکان ناکارآمد محسوب خواهد شد. موارد دیگری نیز برای تعامل وجود دارد که به آن اشاره میکنیم.

 

  • نظرسنجی

یکی از راه های موثر برای تعامل با کاربران سایت برگزاری نظرسنجی است. این کار از چند نظر برای سایت شما مفید است، که مهمترین آن اعتماد سازی است. کاربران با شرکت در نظر سنجی خود را عضوی از مجموعه شما و سایت شما دانسته که برای ارتقا و پیشرفت مجموعه گامی برداشته. یکی دیگر از مزایا نظرسنجی این است که شما سلیقه مشتریانتان را بدست می آورید که خود می تواند برای فعالیت های بعدی سایت برای اعتماد سازی بسیار مفید و موثر باشد.

 

  • نمایش آمار کاربران سایت

در صورتی که بازدید سایت شما بالا است، نمایش تعداد کاربران آنلاین و تعداد بازدید سایت در روز و ماه و... و از این قبیل آمار ها می تواند برای شما بسیار موثر باشد . این آمار به مخاطب شما القا میکند که افراد زیادی هستند که هم اکنون و افراد زیادی نیز در گذشته به شما اعتماد کردند و مشتری شما بودند. که برای اعتبار شما نتیجه مثبتی دارد.

 

  • تولید محتوا با کیفیت

تولید محتوا درست و اصولی از اصلی ترین فعالیت های شما محسوب میشود. محتوای تولیدی نباید کپی شده باشد. کپی محتوا پنالتی بوده و برای رتبه سایت شما بسیار خطرناک است. توجه داشته باشید که اکثر کاربران اینترنت به دنبال مطالبی میگردند، و گوگل به دنبال این است که کاربران را مستقیما به موارد مورد نیازشان برساند، اگر شما بتوانید تولید محتوا درست و اصولی داشته باشید میتوانید این اطلاات را به دست کاربر برسانید که ای امر باعث افزایش بازدید سایت میشود. به علاوه وقتی مخاطب مطالب شما را مفید بداند قطعا راحت تر به شما اعتماد میکند، زیرا در ذهن مخاطب القا میشود که قطعا افراد با سواد و قابل اطمینانی روی این سایت فعالیت میکنند.

 

  • امنیت سایت را بالا ببرید

قطعا داشتن یک سایت، با امنیت بالا جزو اصلی ترین و اساسی ترین موارد ابتدایی است. برای جلب اعتماد مشتری و یا تبدیل کاربر به مشتری لازم است که سایت با امنیت و با ثباتی داشته باشید، زیرا کافیست فقط یکبار کاربر به سایت شما سر بزند و سایت شما پاسخگو نباشد، این امر سبب میشود که کاربر برای همیشه سایت شما را ترک کند. در مورد امنیت سایت نیز چنین است اگر یک مورد در مورد امنیت سایت شما دیده شود کاربران زیادی را از دست خواهید داد.

 

  • فعالسازی SSL

پروتکل SSL نشان دهنده امنیت سایت شما بوده، به خصوص اگر شما درگاه بانکی روی سایت دارید باید پروتکل SSL را روی سایت داشته باشید. مخاطب با دیدن http:// فورا از سایت شما خارج میشود و بالعکس با دیدنhttps://  به شما راحت تر اعتماد میکند.

 

  • در دسترس باشید

قطعا مهمترین مسئله برای اعتمادسازی ایجاد یک تعامل دوطرفه است. همانگونه که در تلاش هستید تا مخاطب با شما در ارتباط باشد نیاز است که شما نیز در ارتباط مستقیم با کاربران باشید. این امر با پاسخ گویی سریع امکان پذیر است، حتما پاسخ نظرات و کامنت هایی که روی سایت گذاشته میشود را بدهید، پنل چت آنلاین را باز داشته باشید و پاسخ سوالات را سریعا بدهید. این مسئله در پشتیبانی نیز اهمیت دارد. با ارائه پشتیبانی کامل میتوانید خریداران را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید. این مشتریان با مشاهده خدمات با کیفیت شما، سایتتان را به اطرافیان خود پیشنهاد میکنند.

درانتها باید به این نکته اشاره کنیم که جلب اعتماد، کار سخت و زمان بری است، پس نیاز است که شما به صورت پیوسته و همیشگی نکاتی را در نظر داشته باشید. با مشتریان خود صادق باشید و بهترین خدمات و با کیفیت ترین کالاها ر ارائه دهید. امروزه کاربران باهوش زیادی هستند که رفتار شما را زیر نظر دارند، آنها همچنین جذب کیفیت خواهند شد. پس از مشتریان فعلی خود غافل نشوید و به نظر آنها احترام بگذارید.

نظر خود را وارد نمایید.
خانه
داشبورد
اطلاعات
سفارشات
پیام ها
بیشتر
دسته بندی ها
بهداشت، زیبایی و سلامت
خوردنی و آشامیدنی
دست آفریده ها