در حال بارگزاری ...

مهم ترین نکات در خریدهای آنلاین

امروزه یکی از دغدغه های افرادی که از فروشگاه های آنلاین خرید نمی کنند اعتماد و اطمینان آنها از خرید و فروشنده است و همین امر سبب شده تا همیشه خرید خود را به صورت حضوری انجام دهند. تاکنون بسیاری از فروشندگان که کسب و کار آنلاین دارند نیز تلاش کرده اند تا با روش ها و تکنیک های گوناگونی اعتماد کاربران را جلب کنند و بهترین خدمات را ارائه دهند هر چند که در این راه هم موفق بوده و هر سال آمار خرید و فروش کالاها در فضای مجازی در حال افزایش است.

اما با وجود ترفندها و روش های متفاوتی که فروشندگان به خرج داده اند تا مشتریان بیشتری را جذب کنند باز هم کاربرانی هستند که اعتماد نمی کنند و حاضر به خرید کالا به صورت اینترنتی نیستند.

هر چند که فضای خرید و فروش کالا در اینترنت رو به گسترش است نیز به همان اندازه کلاهبرداری در این زمینه افزایش یافته است، افراد سودجو و کلاهبردار با روش های گوناگون سعی می کنند کاربران را فریب دهند.

همین امر باعث شده تا کاربران از خرید آنلاین ترس داشته باشند و به هر فروشنده ای اعتماد نکنند، برخی از فعالیت هایی که کلاهبرداران در فروشگاه های آنلاین انجام می دهند به شرح زیر است:

  •          ارسال کالای غیر اصل بجای کالای اصل
  •          فروش کالا و ارسال نکردن کالا
  •          ارسال کالا آسیب دیده و تعویض نکردن آن
  •          فروش کالایی که متعلق به آنها نیست

اما راه حل چیست؟ کاربران چگونه می توانند خرید مطمئن داشته باشند؟ در ادامه مهم ترین نکات در خرید آنلاین را شرح خواهیم داد تا با رعایت کردن این نکات بتوانید خرید آسان و مطمئنی را تجربه کنید.

اینماد سایت فروشگاه آنلاین

اینماد یکی از روش هایی است که معتبر بودن سایت را اثبات می کند زیرا این نماد از سازمان توسعه تجارت الکترونیک به کسب و کارهای آنلاین داده می شود تا کاربران از دریافت کالا از فروشنده اطمینان حاصل فرمایند.

درگاه پرداخت ایمن

روش پرداخت و درگاهی که از طریق آن پرداخت را انجام می دهید بسیار مهم است زیرا اگر امن نباشد هکرها می توانند به آن نفوذ کنند. همچنین هیچ گاه تصویری از کارت بانکی خود در هیچ یک از فروشگاه های آنلاین آپلود نکنید.

محصولات گارانتی دار

یکی از روش هایی که فروشندگان و صاحبان کسب و کار آنلاین استفاده می کنند و بازدهی خوبی هم دارد، قابلیت تعویض و عودت کالا را برای مشتریان فراهم می سازند، همچنین یکسری از محصولات خود را به صورت گارانتی دار ارائه می دهند.

کاربران از این نوع فروش بیشتر استقبال می کنند زیرا مطمئن هستند که اگر کالایشان سالم به دستشان نرسد و یا همان چیزی نباشد که خریداری کرده اند، می توانند بدون هیچ گونه مشکلی کالا را تعویض و یا عودت دهند.

گارانتی یکی دیگر از ویژگی هایی است که در برخی از کالاها الزامی می باشد و اگر کالا دارای گارانتی نبود بهتر است آن را خریداری نکنید زیرا در صورت بروز مشکلی دیگر فروشنده خدماتی به شما ارائه نخواهد داد.

ذخیره فاکتور خرید

همیشه از فروشگاه هایی خرید کنید که پس از ثبت سفارش شما و پرداخت آن فاکتوری به شما نمایش داده شود که درون آن اطلاعاتی شامل موارد زیر ثبت شده باشد:

  •          تاریخ دقیق ثبت و پرداخت سفارش
  •          مبلغ و نام کالا
  •          شماره پیگیری کالا در فروشگاه
  •          شماره پیگیری پرداخت کالا
  •          آدرس و شماره تماس گیرنده کالا

فاکتوری که برای شما نمایش داده می شود را باید ذخیره کنید و تا هنگامی که کالا به دست شما نرسیده و از کارایی آن اطمینان حاصل نکرده اید فاکتور را حذف نکنید.

رمز یکبار مصرف

در گذشته به دلیل ثابت بودن رمز دوم و زیاد شدن سایت های کلاهبرداری که از طریق درگاه پرداخت قلابی کاربران را فریب می دادند، کمتر کسی به صورت آنلاین کالای مدنظر خود را خریداری می کرد اما با اضافه شدن ویژگی رمز یکبار مصرف این مشکل برطرف شد و همچنین آگاهی کاربران نسبت به تشخیص سایت کلاهبرداری با فروشگاه معتبر افزایش یافت.

پرداخت درب منزل

برخی از خریداران به پرداخت درب منزل را به پرداخت آنلاین ترجیح می دهند و یا توانایی پرداخت آنلاین را ندارند، ویژگی پرداخت درب منزل می تواند یک گزینه مثبت در لیست روش های پرداخت باشد که حتی اگر کاربر به صورت آنلاین نیز پرداخت بکند، با دیدن گزینه پرداخت درب محل اعتماد می کند و شکی در خرید خود نخواهد داشت.

فروشگاه های معتبر

کلیه فروشگاه هایی که معتبر و قابل اطمینان هستند نیز تمام موارد بالا را در سایت خود رعایت می کنند و در عین حال برای افزایش فروش و جلب رضایت مشتریانشان می کوشند، اگر قصد خرید اینترنتی مطمئنی را دارید حتما از سایت های مطرح و معتبر که در رتبه های برتر گوگل قرار دارند خرید خود را انجام دهید و یا با بررسی نکاتی که در این مقاله ذکر شد اعتبار سایت را بسنجید.

 

نظر خود را وارد نمایید.
خانه
داشبورد
اطلاعات
سفارشات
پیام ها
بیشتر
دسته بندی ها
بهداشت، زیبایی و سلامت
خوردنی و آشامیدنی
دست آفریده ها