در حال بارگزاری ...

ویژگی های فروشگاه اینترنتی معتبر

کاربران زیادی در فضای مجازی به خصوص مرورگرها به دنبال محصولات و خدمات مورد نظر خود میگردند . برای هر کالا یا خدماتی که جستجو میکنند با تعداد بسیار زیادی سایت مواجه میشوند ،از بین این سایت ها خریداران فقط به برخی از آنها اعتماد میکنند و از آنها خرید میکنند. این سایت ها ، در واقع سایت های موفق که توانسته اند در این فضای رقابتی، اعتماد تعداد زیادی از کاربران را جلب کنند ویژگی های مشترکی دارند که در اینجا به مهمترین آنها پرداخته ایم.

  • اینماد

مهمترین ویژگی که کابران به آن توجه میکنند، دارا بودن نشان نماد الکترونیک سایت شما است . گرفتن اینماد را باید جز مراحل اولیه راه اندازی سایتتان در نظر بگیرید . کاربران برای اینکه به یک فروشگاه اعتماد کنند چندین مورد را مورد توجه قرار میدهند از اولین موارد آن نشان اعتماد الکترونیک است. در واقع کاربران از بین سایت هایی که اینماد دارند یکی را انتخاب میکنند. علاوه بر این شما برای اینکه بتوانید روی سایت خود حداقل یک درگاه بانکی داشته باشید نیاز به اینماد دارید تا از طرف بانک مورد تایید قرار بگیرید. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی پس از بررسی در مورد کسب و کار شما این نماد را به شما اعتا میکند. لازم به ذکر است که اینماد دارای درجه های مختلفی است که نشان دهنده کیفیت های مختلفی از سایت فروشگاهی است.

  • معروف و محبوب بودن

برخی از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی بین کاربران بسیار معروف هستند ولی میتوان گفت که فقط تعدادی از آنها محبوب بوده اند . محبوبیت یک سایت به راحتی بدست نیامده  و حاصل سال ها تلاش درست و خدمت رسانی  آن مجموعه بوده . از آنجایی که خریداران در برابر پولی که خرج می کنند بهترین کیفیت را مد نظر دارند، راضی کردن و راضی نگه داشتن آنها بسیار دشوار است. پس وقتی از محبوبیت یک سایت در بین افراد زیادی صحبت میکنیم نشان دهنده کیفیت ارائه خدمات و پیگیری و پشتیبانی این سایت است. وقتی از سایت های محبوب خرید میکنید خیالتان راحت است که کالاها را با قیمت مناسب تهیه کردید و خرید شما سالم و در زمان معین شده به دستتان میرسد.

  • درگاه پرداخت

وجود درگاه پرداخت بسیار حائز اهمیت است. زیرا سایتی که درگاه پرداخت در اختیار شما قرار می.دهد، حداقل از دو سازمان مهر تایید گرفته و این نشان دهنده قانونی بودن فعالیت های آنها است. به علاوه شما برای پرداخت هزینه ی سبد خریدتان دو راه دارید یا به صورت حضوری و پرداخت درب منزل و یا به صورت آنلاین. در این حالت یعنی پرداخت آنلاین به هیچ وجه اطلاعات کارتتان را در اختیار هیچ سایتی قرار ندهید. شما فقط مجاز هستید که اطلاعات کارت خود را در درگاه های بانکی وارد کنید. در غیر این صورت حساب شما به راحتی هک خواهد شد.

  • رابط کاربری خوب

فروشندگان باید توجه داشته باشند ، اولین مسئله ای که یک کاربر هنگام ورود به سایت شما به آن توجه میکند، ظاهر خوب و مناسب سایت شما است. یک رابط کاربری مناسب شامل تم و ظاهر زیبای سایت شما به صورت ناخودآگاه در ذهن مخاطب، حرفه ای بودن شما را القا میکند . مورد بعدی که باید به آن توجه شود ، در دسترس بودن منو ها و ساده بودن سایت است. تا جای که امکان دارد از منو های پیچیده و تو در تو خودداری شود. اینکار فقط کاربر را گیج کرده و باعث می شود از سایت شما خارج شوند و همه چیز باید خیلی ساده در اختیار کاربر باشد.

  • پشتیبانی

در خرید و فروش کالا ممکن است اتفاقات پیش بینی نشده ای رخ دهد .اگر سایت فروشگاهی پشتیبانی مناسبی ارائه دهد این اتفاقات منجر به نارضایتی نخواهد شد. مسیر حل اینگونه مشکلات بسته به پشتیبانی دارد. اگر پشتیبانی درست عمل کند در نهایت هم مشتریان  راضی خواهند بود هم فروشگاه سود خواهد کرد.

  • ارائه گارانتی

ارائه گارانتی برای محصولاتی که شامل گارانتی می شوند یکی از ضروریات فروشگاه ها چه آنلاین و چه سنتی است. به خصوص برای کالاهای دیجیتال و وسایل و دستگاه های الکترونیک داشتن گارانتی اهمیت بسیاری دارد. اینکه یک فروشگاه محصولات خود را بدون گارنتی در سایت عرضه میکند نشان دهنده بی کیفیت بودن آن مصولات است پس دقت داشته باشید و از خرید بدون گارانتی جدا خودداری کنید.

  • اطلاعات صحیح و کامل کالا

یکی از دلایلی که کاربران به خرید اینترنتی روی آوردند این بود که فروشگاه های آنلاین اطلاعات کامل تر با جزئیات بیشتری در اختیار آنها قرار میدادند. و خریداران می توانستند با کسب دانش درباره آن محصول به مقایسه و تحلیل انواع کالاهای موجود بپردازند و در نهایت باتوجه به نوع نیاز خود، بهترین محصول را با مناسب ترین قیمت برای خود انتخاب کنند. ارائه اطلاعات صحیح و کامل در مورد یک کالا باعث می شود کاربران به سایت مورد نظر اعتماد بیشتری کنند و از آن سایت خرید کنند.

  • ارائه قیمت واضح

برای کالاهایی که قیمت روی محصول درج شده و یا قیمت آن در رنج خاصی قرار دارد، ارائه قیمتی واضح توسط فروشگاه امری ضروری است. سایت هایی که قیمت واضحی برای محصولاتشان ندارند، میتوانند برای هر کاربر یک قیمت را ارائه دهند و یا بیشتر از ارزش آن محصول از شما پول بگیرند. قیمت و اطلاعات یک محصول باید به وضوح در اختیار شما قرار گیرد ، در غیر این صورت به راحتی میتوانند کلاه برداری کنند. به علاوه وجود قیمت این امکان را به شما میدهد که بهتر مقایسه کنید و خرید مناسب تری داشته باشید.

  • امکان پرداخت در محل

بسیاری از سایت ها این امکان را به مشتری میدهند که پس از خرید و ثیت سفارش نوع پرداخت را به صورت پرداخت درب منزل یا پرداخت در محل انتخاب کنند. این ویژگی باعث جلب اعتماد بیشتر خواهد شد. به خصوص وقتی یک کاربر برای اولین بار از شما خرید میکند ،وجود این امکان خطر ریسک کردن را از مشتری میگیرد و با خیال راحت تری از شما خرید میکند. و قطعا پس از یک یا چند بار خرید به شما اعتماد کرده و در خرید های بعدی پرداخت آنلاین انجام میدهند.

به طور کل اگر قصد خرید آنلاین را دارید به موارد گفته شده دقت کنید تا بتوانید با خرید امن و راحت یکی از مشتریان ثابت خرید اینترنتی شوید. و اگر شما یک فروشگاه اینترنتی دارید این موارد را در اولویت قرار دهید تا خریداران خود را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید.

نظر خود را وارد نمایید.
خانه
داشبورد
اطلاعات
سفارشات
پیام ها
بیشتر
دسته بندی ها
بهداشت، زیبایی و سلامت
خوردنی و آشامیدنی
دست آفریده ها